Crackers.cz » Dirty Case

Faiby – Hra na vrcholu ke stažení

FaibyFaiby pracuje na čtvrtém sólovém albu a to předchozí, Hra na vrcholu, dává toto léto volně ke stažení.

Na desce najdete jména jako Emeres, Dirty Case, Papa Fini, PlutoMona. Více informací na www.faiby.com.

Download Faiby – Hra na vrcholu

Designery Dawu – Svůj směr

Designery DawuJeseník se po hodně dlouhé době opět hlásí o slovo. Pár místních si možná ještě vzpomene na rok 2004, kdy tamější zatáhlou atmosféru rozvířili dnes už neexistující Pod Text Reality se svou deskou Naše hra. Koffer, tehdejší člen PTR, se posléze dal dohromady s Festou a založili kapelu Designery Dawu. Ta vám dnes posílá singl z připravovaného debutového alba.

Pokračování »

H16 – Luďom jebe remix contest

H16 - Ludom jebe remix contestContest bratislavských H16 na skladbu Luďom jebe pomalu končí, a tak není od věci si poslechnout, jak se producenti činili. Nutno říct, že je na Internetu k poslechu hodně remixů, ale osobně si myslím, že originál od Grimasa bohužel zatím ještě nikdo nepřekonal. Necháme se překvapit…

Pokračování »

Str8 Union už brzy!

Str8 UnionStr8 Union se po více než dvou letech od vypuštění promo singlu zamykají do studia, aby konečně dotočili slibované LP. Kluci se rozhodli na LP nezařadit „už ohrané“ singly Chci tě poznat/Nikdy Nezapomenem/Sen a právě teď je umístili volně ke stažení.

Pokračování »

Soutěž o remix BPM vyhrál první český raper

Včera proběhlo na serveru royal-flush.cz vyhlášení výsledků contestu o remix na skladbu Jeden z mnoha od Libereckých Básníků před mikrofonem. V konkurenci 25 čtenářů zvítězil Dirty Case. Vítězný remix si můžete poslechnout na DCho myspace profilu…

Faiby – Hra na vrcholu – album roku 2008?

Faiby - Hra na vrcholuMohlo být, kdyby… Trochu předbíhám, vraťme se tedy na začátek. Faiby, jeden z hlavních představitelů moravského rapu, rodák ze Šternberka, vydal půl roku očekávané třetí sólové album. Vyšlo pár dní po Vánocích pod záštitou Rapbeats.cz.

Hned na první pohled vás zaskočí samotné provedení cédéčka – album je vypalované a potisklé etiketou, což bohužel působí velice neprofesionálně a lacině i přes to, že stojí 200,-Kč. Další, už ale podstatnější vadou, je počet skladeb. Těch je třináct, když ovšem odečteme intro a instrumentálky, jsme na čísle osm. Další nepopiratelnou vadou na kráse je distribuce. Pokud nebydlíte přímo ve Šterberku, jediná možnost, jak CD získat je poštou, tzn. jsme na částce 280,-Kč. Můžete namítat, že to není hodně. Čistě matematicky vás ale stojí jedna písnička dvojnásobek toho, co u konkurence.

Pokračování »

Mezník tohoto serveru

Datum 1.12.2008 se pro nás stalo symbolickým mezníkem. Jako na zavolanou a jako důkaz toho, že karma funguje se nám zrovna ve stádiu vybírání samostatné domény pro toto hiphopové místo a encyklopedii ozval někdo naprosto nečekaný.

Mailem nás kontaktoval sám nejstarší český raper, se kterým jsme před časem dělali rozhovor – Dirty Case! Náš projekt běžící zatím jen na provizorní doméně ho zaujal natolik, že se nám rozhodl věnovat doménu crackers.cz, kterou vlastní. Proto jsme přijali pozvání na kafe do jeho brněnského studia. Po prohlídce zázemí nám dal pár podnětných tipů, jak portál rozšířit. Jeho nabídka přesunout aktivity pod tuto značku nezahrnovala žádné úskalí nebo podmínku, takže po krátké debatě jsme prakticky žádné „proti“ nenašli a bylo jasno.

Pokračování »

První český rapper: exkluzivní interview

Zdravím tě DC. Už je tomu 10let, co jsi vydal poslední album. Tvůrčí krize nebo nějaké osobní problémy?

Ale vůbec ne právě naopak! Věnoval jsem se jiným věcem víc než je prezentace v médiích a vystupování. Dá se říct taková dovolená :-)
Hudba pořád šlape tak jak má a dokoupil jsem i nějaké nové hračky do studia. Takže DC je tu stále bratře. It’s Dirty.

Jsi první český rapper. Jak neseš fakt, že ti Orion tuhle nálepku ukradl?

Jednou jím jsi a nebo ne Pokračování »

Faiby – nové album a jeho křest

Faiby - nové cdUž je to tak, Faiby, známý hlavně z Rapline crew, dokončuje své už třetí album. Bude se jmenovat Tepec Taktu Srdce Tepu a jako hlavní lákadlo je mimojiné song „Šlapeš vedle“, kde se objeví legendární nejstarší český rapper – Dirty Case. Orion nebyl první, ať vám napovídal cokoli :-)

CD vychází začátkem července, konkrétně 7.7. a dvanáct dní na to, 19.7., proběhne křest v Rýmařově. Máme se na co těšit!