Crackers.cz » Paulie Garand: „Rozhodně nebudeme napodobovat to, co jsme už udělali“

Paulie Garand: „Rozhodně nebudeme napodobovat to, co jsme už udělali“

Paulie GarandZdravím tě Paulie. Klasicky se tě na začátek zeptám, jak se máš a jakej je pro tebe zatím rok 2011?

Paulie: Letošní rok je pro mě zatím sledem dost podstatnejch událostí, který se na mě valej jak v hudbě a studiích, tak v osobnim životě. Koncerty, label, makání na novech věcech a snaha neusnout na vavřínech. Jsem mega rád, že se TNKDLBL tak rozjel a doufám, že to bude čim dál lepší.

Ve Zlíně jsem si zařídil individuální studium v rámci dohody, takže tam nejezdim tak často, ale chybí mi vůle, abych všechno dokopával do zdárnýho konce. Ještě další rok můžu v klidu studovat, pak se bude lámat chleba, tak uvidíme. No a doma v Liberku řešim vlastní byt. Furt se něco děje.

Trošku se poohlídnu za minulostí. První deska BPM – Slova, vyšla pod labelem P.A.Trick Records, Horizonty už byly pod BPM Records a svou sólovou desku, Haranta, jsi přesedlal na label Ty Nikdy. Co tě k tomu vedlo?

Paulie: Nic mě k tomu nevedlo. Vzniklo to naprosto přirozeně. S Pepkem se známe už dlouho. V dobách, kdy jsme měli venku desku SlovaIF Mezitím, jsme se často potkávali na koncertech a začali bejt průběžně v kontaktu. Když jsem pak začal chodit do Zlína na školu a připravovat sólovku, vídali jsme se ještě častěji a Pepa mi nabídl, že to vydá. V tu dobu začal makat taky RestFattemRyesKennym a label se začal rozjíždět.

KLIP: Paulie Garand – Imprese ulic (Kenny Rough remix) (iPhone verze)

Desku Harant jsi vydával ke konci roku 2010, v době, kdy vycházelo víc desek. Nemyslíš, že kvůli tomu na ni mohl být menší ohlas? Jseš v týhle zemi, kde podpora od fans je minimální, spokojenej s prodejností?

Paulie: Už ani nevim, co v tu dobu vycházelo. Já se staral o to, aby se Harantství dostalo mezi co nejvíc lidí a to vyšlo na výbornou. Myslim si, že ohlas byl a je paradoxně větší než se čekalo a mě to samozřejmě těší. Co se týče prodejnosti, deska se v podstatě vyprodala. Lidi kupujou hodně i na koncertech, kterejch teď jezdíme docela dost, takže v cajku. Největší spokojenost mám ale určitě z toho, že se daří celýmu labelu. Díky všem fans, co podporujou a kupujou CD’s a merch. Díky Vám můžeme vydávat další desky.

Paulie GarandBPM fungují, pokud se dobře pamatuju, od roku 2006. Ty máš sólovku za sebou, Kenny Rough taky a na řadě je Lipo, kterej na ní maká. Co má BPM jako celek ještě v plánu do budoucna?

Paulie: Nedávno jsme to s Lipem řešili. Budoucnost kapely. V plánu je rozhodně nová deska BPM, materiál se kupí a sám jsem zvědavej, jakou to bude mít ve výsledku podobu. Chtěl jsem udělat před společnou deskou ještě jednu sólovku, ale nakonec to bude nejspíš naopak.

Scénu jste svou tvorbou nakopli docela dost vejš, slyším a vidím na vás většinou jen kladný ohlasy a to díky vašim textům a projevu, kterej je každopádně originální a dotýkáte se citlivých témat. Plánujete jet takhle dál?

Paulie: Jak říkám, sám jsem zvědavej na finální podobu. Rozhodně nebudeme napodobovat to, co jsme už udělali. Moje ambice jsou přijít s každou novou deskou s trochu jinym přístupem. Ty základy jsou samozřejmě pořád stejný, ale pro vývoj umělce je potřeba se co nejmíň opakovat. Ať už hudebně, výrazově nebo textově. Tenhle fakt by se neměl přehlížet nebo dokonce dostávat fans do údivu. Nechte se překvapit, ale o klasický BPM atmo a příběhy nepřijdete.

Po Internetu začalo kolovat tvoje video – „Narcis: Příběh chlapce, co si málem zlomil srdce“. Jak tě to napadlo? Vím, že režíruješ a natačíš, ale tohle video mě fakt fascinovalo včetně tvýho relaxu s Tono Stano :D

NarcisPaulie: Tu podívku, podle který jsem to točil, jsem napsal už někdy na střední. Dlouho mi ten nápad ležel v šuplíku a až teď, když mám nějaký zkušenosti s filmem, jsem se to rozhodl nakroutit. Mám rád Woodyho Allena a kdo ho zná, musí v tom cejtit podobnej felling jeho prvotin. Je to v podstatě Allenovská tragikomická koláž s prvky podještedskýho hejtmanství. Mě napadá spoustu hovadin. Tohle je zrovna jedna z nich a dokonce se dostala i na pár festivalů.

Co v nejblížší době plánuješ kromě koncertování? Makáš už zase na něčem novým?

Paulie: Letos bych si chtěl užít prázdniny, ale když se podívám do diáře a na naplánovaný audiovizuální projekty, myslim si, že to opět bude v duchu workholismu. Docela velkolepě se připravuje projekt videoklipu Nonstop, tak doufám, že to vyjde a bude to taková bomba, jak se o tom v kuloárech mluví.

Česká scéna je plná rádoby rapperů co myslí, že hiphop jsou XXL hadry, drogy a tvrdý texty. Jakej je tvůj osobní názor na tohle?

Paulie: Já si nemyslim, že je toho plná scéna a pokud jo, tak to razantně ubejvá. Už se to i víc rozděluje. Není to jednolitá subkultura. Ti interpreti z toho stejně jednou vyrostou a pak si možná sami nad sebou ukroutěj hlavu. Nicméně ať si každej myslí a dělá, co chce. Proti gustu žádnej. Mě tvrdý rapy bavěj a pokud člověk nevypadá jak vyšašená vyblejskaná atrakce, tak nic nemám ani proti XXL hadrům. Nejsem striktní řešící pomlouvač těhle zbytečností. Já tvořim tak, jak cejtim a chci, nosim, co chci a zbytek ať si svůj postoj hajpí taky podle svýho. Škatule jsou na hovno.

Poslední otázkou je – budeš Harantem i příště?

Paulie: TI TAKOVOOOOOOOOU…

Díky za odpovědi a přeju hodně štěstí a úspěchů.

Taky díky. Ať tě nebolí varle a fans – Vy nás sledujte. TNKDLBL SVHLCBL!

tynikdy.cz
pauliegarand.cz
Jeden komentář

  1. Ironix
    27.6.2011 v 18:05 | Trvalý odkaz

    pěknej rozhovor, na ten klip Nonstop se těšim fakt hodně to bude pecka

Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*