Crackers.cz » Malé interview s Gipsy.cz

Malé interview s Gipsy.cz

Minulý pátek (21.6.08) v Šumperku proběhl každoroční festival Pavlínin Dvůr, na kterém vystupovali mimojiné i Bow wave a Gipsy.cz. Jelikož je Gipsy jako jeden z mála normální, tak potom, co odehrál svou velkolepou show, slezl z pódia a pařil na Bow wave, kteří celý večer ukončovali.

Podařilo se mi ho na chvíli odchytit a zeptat na dvě otázky, na které jsem se chtěl zeptat už dlouho.

1.) Jak je to se Syndrom Snopp, resp. jestli zamýšlí ještě vydat hip-hopové undergroundové album. Na toto mi prozradil, že má se Smogem, DJem SS Crew (a kdysi DJem Chaozzu) vykopanou válečnou sekeru, takže rozhodně už žádné páté CD nebude. Trošku mě taková rázná odpověď zaskočila. Čekal jsem, že bude alespoň váhat. Ujistil mě ovšem, že někdy v budoucnu se dočkáme hip-hopového sólo alba, určitě ale bez Smoga. Když viděl moje zklamání, tak mě odkázal na svoje nové Gipsy.cz – Reprezent s tím, že na něm taky najdu pár tracků s dobrým textem. To je pravda a musím říct, že Reprezent je mnohem mnohem lepší než Romano Hip-Hop!

2.) Druhá otázka se netýkala jen jeho, ale celé scény. Už pár let obcházím skateshopy a sháním hip-hopové CDčka. Zatím jsem narazil jen na jeden v Hradci Králové, kde měli – pozor – jedno album, konkrétně Život napsal sám od Jaye Diesela. Ten jediný se zřejmě snaží svůj počin protlačit mezi lidi a chápe, že pokud si člověk chce koupit CD na Internetu (nikde jinde se sehnat nedá), které stojí např. 200Kč, tak přece nebude dávat dalších 100Kč za poštovné. To je polovina ceny kupovaného výrobku! Potom se všichni hrozně diví, že se jejich alba neprodávají, ale jenom stahují. Na tuhle otázku mi Gipsy nedokázal vůbec odpovědět. Zřejmě si to neuvědomuje. Nebo uvědomuje, ale dělat s tím nic nechce. Hlavní zdroj obživy má z koncertů… Z toho vyplívá, že kultura jako taková je už jenom o oblečení a dávno ne o hudbě.
Jeden komentář

  1. SmoG
    1.2.2009 v 20:32 | Trvalý odkaz

    Vykopana valecna sekera se Smogem me velmi pobavila, spis mel ale rict, ze si vykopal propast jak mezi mnou, tak mezi vetsinou pratel, kteri za nim stali a podporovali ho celou tu dlouhou dobu….
    SmoG Paranormalz

Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*