Crackers.cz » Lipo – Pozdravy z Liberce

Lipo – Pozdravy z Liberce

Lipo - Pozdravy z LiberceLipo posílá ostré politické pozdravy z Liberce, čtěte tiskovku…

V polovině října roku 2010, v pátek 15. a v sobotu 16., se uskuteční volby do městského zastupitelstva. Lipo v tomto čase symbolicky vypouští svůj nový track, který kriticky komentuje politickou a společenskou situaci v jeho rodném Liberci. Po delší době tak můžeme slyšet Lipa za mikrofonem, a to hned v angažované pozici.

Lipo – Pozdravy z Liberce (iPhone verze)

Lipo dodává, že track, jenž nese ironický název Pozdravy z Liberce, lze také vnímat jako reakci na schematicky agitační songy některých českých a slovenských rapperů, které podporovali nebo dokonce vyzývali k volbě pravice, před volbami do parlamentu.

Liberec, kde je doma po dlouhá léta pravicová politika ODS, je jasnou ukázkou toho, že ne vždy údajná svoboda trhu deklarovaná pravicí, je vítězstvím pro občany. Protlačování soukromých podnikatelských zájmů a totální upozadění zájmů veřejných má za následek nekoncepční zástavu města, vedoucí k tragickému pohledu na jeho centrum, neprůhlednou pozemkovou politiku, která má viditelné výsledky v podobě „prázdných kráterů v zemi“ a lidi ochočené jako stádo, procházející paláce konzumu. Má za následek lidi, kteří ztrácí kritické myšlení, bojí se každé možné alternativy, a proto raději mlčí.

Jakýkoliv kritický hlas opozice je pak systematicky devalvován jako nekompetentní. V tracku jsou jednotlivé kauzy a problémy zmíněny, Liberečák tedy budě vědět. Je však možné, že některé kauzy se skrze média dostali i k lidem z jiných koutů země…“

Liberecká ODS však vidí své působení na radnici v jiném světle. Její předvolební spot sleduj zde.

Ještě dodáme, že produkci tracku si vzali na starosti parťáci z BPM PaulieKennym, aranžemi pak vypomohl Bohy.

Download Lipo – Pozdravy z Liberce


UPDATE 6.10.2010: Pozdravy z Liberce se už objevili i na stránkách idnes.cz včetně vtipného vyjádření primátora, na kterého je kritika směřována. Čtěte zde: V Liberci vládne stavební lobby, kritizuje ODS v písni mladý raper


UPDATE 6.10.2010: Přečtěte si také rozhovor s Lipem na Libereckém deníku.
Komentáře: 7

 1. 3.10.2010 v 17:21 | Trvalý odkaz

  Přesně Lipa jsem chtěl slyšet… Nedavno jse mě někdo ptal na nazor na Paulieho nové album.. a já řekl jen jedno a přesně za tím si stojím… BPM jsem měl ohromně rád spojení Lipových Basniček a Paulieho Repu byla bomba.. ale Solově by mohl uspět jedině Lipo (jeho album bych si koupil. Mám ho hodně rád a je jedinečný v ČR) Paulie je jen ,,jeden zmnoha´´ rapperů kteří v ČR sou.. Mimochodem nečekal jsem že se Lipo vráti takhle tvrdě ale je to moc dobrý… A POSÍLÁM DÁL :)

 2. Focus
  3.10.2010 v 19:27 | Trvalý odkaz

  Skvěle. Konečně někdo, kdo nejde s davem.
  Čekal sem že se Lipo vrátí ve velkym stylu, ale tohle ?

 3. Micky Cookie
  4.10.2010 v 18:41 | Trvalý odkaz

  Kvalita :)

 4. 4.10.2010 v 19:59 | Trvalý odkaz

  frajer
  jsem rád že zůstal takovej jakej byl v BPM.
  protože třbas co teď Paulie předvádí…

 5. S-KORE
  6.10.2010 v 17:48 | Trvalý odkaz

  No konečně! Třeba ovečky otevřou oči..

  Lipa neposlouchám, ale tímhle mě překvapil.. Dávam palec nahoru.

 6. Dark666
  8.10.2010 v 20:27 | Trvalý odkaz

  Nejsem sice příznivcem této muziky ale s človíčkem co si říká Lipo velice souhlasím jsem rodilý Liberečák a Lipo ve své skladbě velice dobře vystihl co se zde v LBC děje. Takže mu fandím a je jeden zmála který to řekl nahlas a doufám že si to ti naši radniční vezmou k srdci.

 7. 10.10.2010 v 23:15 | Trvalý odkaz

  Výborný song! I když jsem vždycky volil pravici, už mě to taky.. Nicméně co volit jinýho.. mě ta politika …. celá ;)

Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*