Crackers.cz » Jaká byla Česká RAPublika?

Jaká byla Česká RAPublika?

Česká rapublikaPokud nebydlíte v oněch šťastných regionech, kde se film už promítal, přiblížím vám, na co se můžete koncem listopadu těšit.

Celý dokument se skládá z několika částí, které odděluje Wich pouštěním vybraných beatů – např. Fotky z novin, Frekvence P.H.A.T., Dokument Orionek, Moje řeč atd. a na závěr Kde domov můj s Hanou Hegerovou. Ze začátku film odsýpá jak hodinky, až jsme se divil, kde chtějí nabrat slibovaných 87 minut; druhá polovina už je ale volnější.

Film celkově není vůbec pojat jako nějaký výlet do historie, nedozvíte se v něm, kdy kluci začali rapovat, kdy nebo kde se seznámili apod. Když odcházíte z kina, tak vlastně asi nevíte, o čem to bylo. Nemá to žádný pevný řád, žádnou dějovou linii. Film je jakási skládačka situací, do kterých se rapeři dostanou.

Nechci vám toho moc prozrazovat, snad jen namátkou – Indy, Vorel a James se zajedou podívat do rodiště Josefa Jungmanna, navštíví jeho chalupu a zaujme je jeho slovník, ve kterém se snaží najít sprosté výrazy. Potom je čeká minipředstavení (s Jungmannovou bistou oblečenou do XXL hader s kšiltovkou) před jazykovědci, se kterými následně rozebírají svoje texty.

V další pasáži jedou vlakem do Karviné, kde vybírají mezi děckama nejlepšího rapera, který s nimi nakonci vystoupí v Roxi.

Hodně mě překvapilo, jak je Orion naprosto vychlastanej. Nedokázal v celém filmu oproti ostatním říct snad ani jedinou smysluplnou větu.

Každopádně nejvtipnější je závěrečná část s Hegerovou, kde se nasmějete asi nejvíc. Víc toho prozrazovat nebudu, nechte se překvapit.
Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*