Crackers.cz » 6. smysl na rozhovoru

6. smysl na rozhovoru

6. smysl je leaderem třineckého hiphopuDnes vám přinášíme krátký rozhovor s třineckou crew. V nedávné době v naší redakci vzbudila nadšení jejich poslední deska, jejíž recenze dopadla výborně. Číst můžete zde. Nyní už ale k samotnému rozhovoru, kde se dozvíte podstatné zajímavosti kde, kdo, kdy, proč a možná i jak.

Zdar chlapi, můžete neznalým představit vaši formaci 6. smysl?

Čau Same, momentálně jsme zůstali už jen 3 – DEON, PATRIS, LRA. Jsme crew z 3nce, z té poslední díry, kde je ovzduší jak v Černobylu a víc komínů, než střech.

6. smysl – Nechápu

Jak to ve vašem městě vypadá s hiphopovou kulturou? V klipu jsem viděl spoustu fellaz a nestrojenou podporu jako ve starým dobrým oldschoolu.

Za to můžeme poděkovat Slovákům, tam jsou naši fellas, tady u nás je to past, věř mi. Žít bys tady nechtěl, to už lepší drátem do oka, hehe.

To zní celkem real! Jak jste se vlastně dostali k hiphopu? Byl někdo, kdo vám pomohl nebo naopak uškodil?

Deon začal už asi ve třinácti letech beatboxem a časem ho to stáhlo k psaní textů. Patris, freestylowý mág, tu zjebával mc´s ještě když LRA breakoval. Víš jak Same, každý má potřebu se vyjádřit. Nikdo nám neuškodil, ani nepomohl. Chápej, věříme sami v sebe.

6. smysl je leaderem třineckého hiphopuA tak je to určitě správně. Čím se zabýváte mimo hudbu? Škola, práce nebo něco jinýho?

Práci má každý, to je jasné, ale u nás je hudba na prvním místě. Chapeš? Rap 24/7.

Chápu moc dobře. Album Poslední šance, které vyšlo loni, není vaším prvním počinem. Odráží její název vaše pocity? Myslíte si, že je to poslední šance 6S v hiphopu?

Není to naše první ani poslední, z toho názvu se odráží spousta věcí. Jak rap, tak život, rodina, felas, ulice, vše, co se nás týká. A Poslední šance? Každý máme svá tajemství.

K hostování jste si pozvali žilinského Real Werbala. Jak jste se dostali k člověku ze slovenské scény? Pokračuje spolupráce?

Poznali jsme jednoho týpka z SK (serus pindo), to on nás dostal na sewer. Znáš to, lidem se líbilo, chtěli to, tak to začlo. Stále jsme v kontaktu, stále spolu pijem. :D Jak jsme řekli, jedna melas, kryjem si záda Same.

A co Jana P? Prozradíte, o koho jde? V tracku Poslední šance se jí zadařilo.

6. smysl – Poslední šance feat. Jana P

Holka, která umí zpívat, tak to nějak začlo. Je to holka z našeho města, takže nebyl problém se s ní spojit. Začali jsme se stýkat a po nějaké době jsme ji napsali text. Teď už je všechno jinak, od LRA baba haha.

Aha, takže teď už takříkajíc plnohodnotná členka crew. Co se týče producentů, všichni jsou od vás z Třince nebo máte spolupráce i se slovenskými sousedy?

Yhm hlavně se slovákama. Z Třince je tam jeden. Na Poslední šanci a hlavně teď na beatech velí paan Gary z Čadce. O něm ještě uslyšíte. A jinak o zbytek se postarali labudini beatts, Dj Thez a Dj Strno.

Dáváte album k dispozici pouze na netu nebo je možné objednat i CD?

Poslední šance jde stáhnout, do prodeje jsme ho nedávali, ale kdyby měl někdo zájem o originál? Stačí kontaktovat na 6smysl-trinec@seznam.cz, dělají se nowé weby…

No a co takhle vaše hiphopové vzory?

Same neblázni, každý má své, ale nepovažujeme to za podstatné to tady vypisovat.

Dobře. Jdeme do finiše. Otázka, která asi zajímá staré i nové fanoušky nejvíce: můžeme se brzo těšit na novou desku?

Určitě… Momentálně je v půlce, budou tam zajímaví hosté, o kterých jste už slyšeli. Nebo viděli, hee. :D Chystáme nový klip, ale o všem se dovíš v ten pravý čas.

Budeme se těšit. Děkuji za rozhovor, pokud chcete něco říci, máte nyní možnost!

Niiiiiicccc, sifon, dva. :D Ne, vážně pro všechny fans – dík za podporu a dobré koncerty. Máte se na co těšit, makáme jak ve fabrice, wer :D , aby to bylo co nej…kvalitnější. Hej Same – NEBE PEKLO RÁJ.

6. smysl na Bandzone
Jeden komentář

  1. 6.10.2011 v 18:50 | Trvalý odkaz

    Prostě se to špatně čte, když jsou otázky zašedlé a odpovědi zvýrazněné …. Tenhle krok vůbec nechápu… Je to snad standartní na celém internetu a vždycky jak se tohle dělá jinak, tak to není dobré ..

Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*