Crackers.cz » UL Farma – Zpátky v reálu

UL Farma – Zpátky v reálu

Recenze Ul Farma - Zpátky v reáluV Ústí nad Labem to vřelo delší dobu. Spojení UL Farma bylo známo již z doby minulé díky Wutymu, z bývalé Severské dvojky. Ten vydal před dvěma lety stejnojmenné sólo album. To bylo v době, kdy Severská dvojka již čtvrtým rokem nefungovala. Nyní se uskupení kolem těchto stejných lidí reinkarnuje v UL Farmu a přichází s albem nazvaném Zpátky v reálu, které má tuto staronovou crew navrátit do širšího povědomí.

Farmáři z Ústí nad Labem se prezentují Intrem složeným ze dvou poměrně krátkých, ale kvalitních smyček s hutným beatem. Následuje nadprůměrnej track Třicet – předložení třicetiletýho rapu, jak to bylo dřív a jak je to teď pořád stejný. Nikdo se nezměnil a samo sebou ani oni ne. Pěkné skreče doslova ničí monotónní podklad. Následuje Dovolená, kde se objevuje první featuring s Khomatorem. Víceméně klasický party song o ničem, resp. o kalbě a popisování alkoholových stavů. Ve městě farmáři krytí Emdeem oznamují, že už nekouří, raděj si zachlastají. Text je na můj vkus moc orientovanej na koncovku, navíc téma nemůže být asi víc provařené. Ovšem po alkoholových dýcháncích to vypadá na ráno bez kocoviny, protože Krajina je opravdu pecka! Proti sobě tady stojí gauneři proti inteligenci. Dalo by se jen podotknout, že se ULF mohli zaměřit spíš trochu optimističtěji, snad ten náš stát ještě tak shnilej není. Žalostně krátké a nedotažené smyčky se proplítají celým albem jako tenká nit a ani tady není výjimka.

UL Farma – Krajina (iPhone verze)

Žil jsem v domnění, že texty beze smyslu dělané jen pro efektní rým jsou pryč. Ale Diktát mě přesvědčuje o opaku. Podobně nedotažená mi přijde Druhá střela. Rap se sice parádně sype, akorát nic moc velkého neobsahuje. Spoustu songů trápí přílišná klišé. Řekni mi, Není umění se zničit, V létěTaktika. Nikde ULF crew nevymáčkne ze svých možností max a působí jako nastavovaná kaše. Oxymoróny o tom, jak se chtějí někam dostat a hned na to, že se jim vlastně nechce. Výtažek z textů postihuje jejich úroveň: …Já jsem v pohodě, ty v pi.., …každýho zmrda co potkám nakopu do řiti, …UL taktika není vánoční koleda apod. Od interpretů, kteří se v hiphopu angažují od roku 2000 bych čekal víc.

Abych jen nefrflal, tak musím napsat, že se na albu vyskytují i dobrý skladby. Pominu-li text, tak Na okraji má zajímavej podklad, je tu cítit i snaha o experimentální flow, paradoxně jim to jde parádně. Perfektní K.O. posunuje song ještě o třídu vejš! Těstoviny jsou pojaty jako zajímavý nápad příběhovky. Dobrý rozjezd, jen v druhé půlce dochází dech. Promotér jako variace na obehrané téma, poděkujme, že přišel Supa se svoji vynikající flow.

UL Farma

Co říct závěrem? Kluci se nevytáhli, ale katastrofa to není. Na druhou stranu jsem šťastnej, že i v menších městech se tvoří a lokální crew jsou ve svých městech uznávaný. Tak to má být. Mám neodbytný pocit, že se šilo horkou jehlou, hudební podklady jsou nedotažený, přitom kvalitní smyčky. Texty jsou často nesmyslný, ale témata dobrý. Jako minus hodnotím nulovou práci s hlasem a flow, množství samplů a taky featů. Jako plus se občas blísknou kvalitní skreče, obal je taky fajn. No, těžko hodnotit, každý ať si přebere podle sebe. Kluci mají potenciál, ale ještě pro to musí něco udělat a nakonec to ani nemusí být moc.

Tracklist:

 • 01. Intro
 • 02. Třicet
 • 03. Dovolená (feat. Khomator)
 • 04. Ve městě (feat. Emdee)
 • 05. Krajina
 • 06. Diktát
 • 07. Druhá střela
 • 08. Promotér (feat. Supa, Idea)
 • 09. Řekni mi
 • 10. Není umění se zničit
 • 11. Těstoviny
 • 12. Na okraji (feat. K.O.)
 • 13. V létě (feat. Ideafatte)
 • 14. Taktika (feat. Novatori)

www.ulfarma.cz
myspace.com/wutyul
Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*