Crackers.cz » „Smack by měl raperům jen ořezávat tužky“, říká ElKa

„Smack by měl raperům jen ořezávat tužky“, říká ElKa

ElKaElKa se rozpovídal o desce Damnum Iniuria Datum, která vyjde už za pár dní, o freestylu, ale taky o chystaném sólo projektu a dalších věcech…

Zdravím tě ElKo. Pravidelní čtenáři určitě zaznamenali článek Led’n’ice se pomalu otevírá!. Mohl bys i tak svoji partu trochu představit?

ElKa: Jistě, otevíráme naši LedNici, jak všichni říkají. I když pravý název je Led’n’ice. Myslím, že kdo se trošku zajímá o freestyle, tak pozná mě a Matheuse, ať už třeba z pražských battlenightů nebo z Hip Hop kempu ze Souboje titánů… Naše trio zakončuje vynikající producent a DJ, pro mě Mistr Kalim, o kterém, si myslím, ještě hodně lidí uslyší. Jeho špinavý rap plus beaty je něco úžasného. Pokud bych měl představit hudbu, tak určitě se nepouštíme do newschoolu, ale čistě 90. léta, trueschool. Takže beaty v podobě pumpy, kdy si lidi zaskáčou jak na punkovým koncertě. :-D

Koho a jak napadl název Led’n'ice?

ElKa: Je to ňákej pátek, co to napadlo Matheuse. Ten člověk je šíleně chytrej a má v hlavě tisíce myšlenek, který realizuje jako témata, nebo jen tak jako sloky do textu, takže je pohádka dělat s ním. I když musím prásknout, že tahle deska byla tématově celá na mně. :-) Chtěli jsme něco originálního a zábavnýho, Led“N“icE, LEDNICE, LED a LED, tak všelijak nás můžou lidi nazývat.

Led’n'ice (iPhone verze)

V podstatě všichni freestyle rapeři od chvíle, kdy vydali album, přestali soutěžit. Bude to i váš případ?

ElKa: No, určitě chceme jezdit exhibiční show, ale battle už jde mimo nás. Ne proto, že bychom toho nechali, ale proto, že dnes když přijdeme na akci, už jsme dědci, který, jak říkám, jedou ve starém stylu. A „vypimpení“ 50 Centi se tam vznáší v oblacích a nerespektují úroveň, jakou některé soutěže měly. Díky těmto lidem vše kleslo a my se mezi ně řadit nechceme. Určitě končím na battlech. Pouze Kweckovo louny dáme a toť vše.

Led'n'iceK samotnému CD. Jestli se nepletu, venku máte tři singly. Kolik skladeb bude na desce?

ElKa: Dvanáct skladeb, čtyři skity. Deska je veselá, je na ní jeden jediný vážný track, který je o mně, ale jen tak zřídka. Počkejte si na sólo, kde se o mně dozví všichni víc.

Objeví se i nějací hosté?

ElKa: Určitě, jsem toho názoru, že MC je ten, kdo ovládá jak texty, tak freestyle. Pak je spousta těch povrchních, kteří neuznávají freestylery a berou si je do huby (jako např. Smack, který by měl raperům jen ořezávat tužky) a říkají, že nikdy nenapíšou dobrej track přímo. Na tohle téma repujeme na albu s Tafrobem. Další track je s Restem, považuji to za jeden z nejlepších tracků na desce, téma je hodně k zamyšlení, takže se nechte překvapit. Celkově jsme tedy hosty složili z bývalých freestylerů.

CD vyjde za pár dní (3.10.2010), kde půjde sehnat?

ElKa: No řeknu ti to takhle. Jsem zasekanej v práci a alba se válí hotový v Německu. Já tam musím jen zajet a vyzvednout je. :-) Jinak určitě první místa, kde se budou prodávat, budou křty, protože to chceme opepřit tím, že každý si to pokřtí ve svém městě. No a pak internetovou formou, kterou zveřejníme prostřednictvím Facebooku, samolepek atd.

Led’n'ice – Tabule (iPhone verze)

Zmínil jsi sólo. Už máš něco rozpracované, nebo to jsou zatím jen plány?

ElKa: Mám už něco rozpracováno, dá se říct, že komplet celou kostru alba mám hotovou. Nechci předbíhat, nevím ani, kdy to dodělám. Jen můžu říct, že už mám i některé věci nahrané. Bude tam cca deset tracků plus ňáká ta zábava od Kalima. Zatím bych jen řekl, že na tom pracuju. Na albu s názvem „David a Goliáš“, které bude kompletně celé o životě, kdy to pojmu v legraci, ale objeví se i vážnější věci.

Kromě snad jen jednoho článku vás nebylo nikde vidět. I tohle řešíte jako v 90.letech, tzn. nulové promo, nebo jen „nebyl čas“?

ElKaElKa: Popravdě jsme takový zatáhlejší, neradi se někde ukazujem nebo šaškujem, abychom byli vidět a namyšleně všude prohlašovali, jak to bude pecka atd. Dále máme všichni tři spoustu práce, takže nebyl ani čas a řekli jsme si, že nějakou tu promo lavinu spustíme, až to bude hotové, protože při vydáváni byly komplikace. Slibuju, že se polepšíme. :-D

Kdy můžeme vaši partičku slyšet na živo?

ElKa: Hele, okamžitě jak vyjdem, tak první křest by měl být u mě v Klášterci nad Ohří 18. září a pak hned Sokolov u Máti. Pak projedem pár koncertů a uvidíme ohlas. Je to už dlouho, co vyšel poslední čistý boombap na CD, takže jsem zvědavý, jak to dnes mladá generace přijme. Chceme lidi bavit a ne jim otrávit život.

Díky za rozhovor. Chceš něco vzkázat fanouškům?

ElKa: Stůjte si za tím, co vás baví a obhajujte si to! Zdraví vás eLKa a zbytek Led’N'icE :-)
Komentáře: 2

  1. 1.9.2010 v 14:24 | Trvalý odkaz

    to řekl Elka pěkně :D

  2. Slezy,,,
    8.9.2010 v 09:37 | Trvalý odkaz

    Elka –> pán ….dobře to řekl …

Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*