Crackers.cz » S Paulie Garandem (nejen) o chystané desce

S Paulie Garandem (nejen) o chystané desce

Paulie GarandVyzpovídali jsme Paulie Garanda z libereckých BPM. Ten, jak jistě víte, připravuje na podzim svoje sólové CD. Nejen o něm je dnešní rozhovor.

Zdravím tě Paulie. Dřív než se dostaneme k nové desce, zajímalo by mě, jak s odstupem času vnímáš Horizonty, co bys dnes udělal nebo neudělal jinak?

Paulie: Čau. Horizonty vnímám jako vyspělou desku, která se povedla a posunula naši kapelu o kus dál. Spolupracovalo na ní hodně lidí, jako třeba producent Filip MíšekKhoiby, což ve finále dodalo desce další rozměr a nejen standartní rapovej producentskej postup. Na featuring se nám podařilo dostat Kata, což bylo pro nás velký zadostiučinění, protože ho známe a víme, že neposkytuje hostovačky jen tak zbůhdarma. No a nakonec, když se ozval sám Wich s tim, že by měl rád beat na naší desce, měl jsem jednoduše radost. Těžko se posuzuje, jestli bych na desce, co je už půl roku stará, něco udělal jinak. Asi každopádně. Sem náročnej posluchač i hudebník, takže jsem věčně tak trochu nespokojenej. Ale sečteno podtrženo: deska si žije svym životem a já se jí pokusil zplodit co nejlíp.

Ty i Kenny makáte na svých projektech, na čem pracuje Lipo?

Paulie: Lipo maká asi nejvíc na životě, což my s Kennym v pracovnim procesu tak důkladně nestíháme, ale taky na tom makáme. Nedávno jsem se stavoval za Lipem na chatě kousek za Ještědem a pouštěl mi pár novejch tracků. Nebude asi vydávat sólo, ale třeba dá do kupy EP. V blízký době chce vypustit na světlo světa kontroverzní track „Rap je promarněná šance“, kde se nebojim říct, že jde o hit a zároveň tim připomenout kapelu a informovat, že BPM začínají pomalu shromažďovat materiál na novou desku.

Teď už k avizovanému albu, které ponese název Harant. Jde jen o tvoje příjmení, nebo to vystihuje i fakt, že „Paulie je tak trochu sígr“?

Paulie: Je to koncept. Nejde jen o moje příjmení. Každej je tak trochu harant a zároveň mámin hodnej syn. Já jsem ten případ doslova. Deska bude na jednu stranu spratkovská, na druhou nostalgická do časů ryzího harantství, bude dělat z raperů děti aka Haranty. Bude i tak trochu patriotská. Liberec je moje láska a pár tracků bude přímo pro něj a pro partu, se kterou budu Harantem „dokonce i v den, až se stanu fotrem“. Takže tim zdravim do Liberku grázls.

Paulie Garand – Mámin hodnej syn (iPhone verze)

Vydání je stanoveno na září, stíhá se?

Paulie: Já svou práci stihl. Mám pevnej termín, takže se deska stihnout musí. Teď je to už jenom na DekloviKennym, který musej dávat věci do finální zvukový podoby. Booklet pude do tisku co nevidět. Zrovna teď to s Ideou hrotíme a jsme mega fellové přes skype. Občas se vyskytne nějaká nespolehlivost v podobě hostů, co nejsou schopný dokutálet se do studia a narapovat pár barů, takže nervy pořád pracujou. Snad to všechno vyjde. Jestli ne, tak takooovoooouuuu.

Poodhalíš čtenářům hosty?

Paulie GarandPaulie: Co se týče beatů, největší zastoupení mám samozřejmě já sám, protože šuplíky jsou pořád plný zajímavejch věcí a vyselektoval jsem jich pár i pro „Haranta“. Hodně beatů tam bude mít DTonate, za což jsem rád, protože má rukopis jako nikdo v čechách a oba lovíme Detroit, takže die Parade. Dál po jednom bubnu podpoří Fatte (to bude čistý lovesong), Kenny RoughDJ Wich. Na mikrofonu by se měla objevit tato jména: Idea, Kato, Rest, Seck, Lipo, Oliver Lowe, zpěvačka Eki a méně známý, zato nadaný kluci z kapely Station Peace, u kterejch jsem vlastně i skoro celou desku navíjel. Zde taky zdravim Východní čechy a díky Stanleymu za studio session.

Předpokládám, že se zrovna tebe a tvé skvadry v čele se Zdeňkem Sopůškem není potřeba ptát, jestli plánujete k desce klip. Otázka ale zní, jestli bude ještě před uvedením CD na trh?

Paulie: I v tom nedostatku času se nám podařilo natočit klip na pecku „Mámin hodnej syn“, kterej bude mít premiéru 31.srpna v 5.Elementu na Óčku, takže se nezapomeňte dívat. Je to chlíváckej klip na rybí oko s libereckou bandou brutálních a primitivních typů a je nadmíru povedenej. Další klipy jsou v plánu, ale až během podzimu, kde zkusim zapojit tým filmařů ze školy a udělat nějakou megalomanskou šílenost.

Hugo nebo Tafrob?

Paulie: Samozřejmě Paulie Garand.

Paulie Garand – Na zem (prod. Dj Wich) (iPhone verze)

Všechny singly i v rámci tynikdy records publikujete přes službu Soundcloud bez možnosti stažení. Je k tomu nějaký důvod? Posluchači toto omezení stejně obchází a stahují z pochybných zdrojů v pochybné kvalitě.

Paulie: Má to výhody i nevýhody. Na druhou stranu, kdo bude chtít koupit originál, najde tam i singly a pak je může jet dokola ve svý vlastní složce. Já ty singly ke stažení mám, ale pokud je někdo bude chtít, ať hledá. Kdybych to řekl, Pepek by na mě možná poslal Fatta a ten by mě mohl umlátit svym pupkem nebo uslivovicovat k smrti.

Jak to teď bude s koncertováním, pojedeš i sólo turné?

Paulie GarandPaulie: Samozřejmě. Pojedeme tour „RyesPaulie Garand“ + Kenny Rough, DJ FNTM, DJ Pufaz a zpěvačka Eki. Brzy bude info od našeho labelu, kde se dozvíš data a města. Dál bude následovat celá TYNIKDY tour (IdeaFatte, RestFatte, RyesKenny RoughPaulie Garand), takže se máš vela na co klepat. Do toho budu jezdit ještě BPM koncerty, kterejch je taky dost, takže jsem na sebe sám zvědavej.

Studuješ na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Čemu by ses chtěl po škole věnovat?

Paulie: Nemám ambice bejt velkym režisérem. Rád bych fušoval v oboru, což je kombinace hudby, videí a grafiky. Zdokonalovat se a budovat zázemí, aby věci šlapaly. Když budu mít pak dobrej nápad na biják a k tomu slušnej kapitál, klidně si zkusim nakroutit krátkometrážní snímek, díky kterýmu se třeba otevřou dveře pro celovečerák, ale to je daleko předaleko. Teď mě baví bejt malou rybou, točit klipy a dělat muziku. Doufám, že label TYNIKDY pude pořád výš a lidi nenechaj umřít kvalitní věci. Dala se do kupy solidní skupina umělců a klidně bych se věnoval labelu. Má budoucnost.

Díky za rozhovor a hodně úspěchů. Na závěr máš prostor.

Paulie: Sleduj nás. Na podzim kupuj desku „HARANT“ a až se TYNIKDY cirkus objeví ve tvym městě. Dostav se. A taky… Si vyhul cibuli.

tynikdy.cz
pauliegarand.cz
Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*