Crackers.cz » Rozhovor se S-COREm

Rozhovor se S-COREm

S-COREŠtěpán aka S-CORE se narodil v Opavě, dlouhý čas žil ale v Boskovicích. Tam také vychodil gymnázium. Před rokem se přestěhoval do Brna, kde studuje Fakultu stavební na VUT. Jeho tvorba by se dala charakterizovat jako čistý underground jdoucí úplně opačným směrem, než je dnes moderní. Jak píše na svých stránkách, jeho cílem není oslovit co největší počet lidí na úkor kvality a vlastní seberealizace.

Na úvod tradiční otázka, kdy a proč jsi začal dělat rap?

Tradiční odpověď. Rap jsem začal dělat před čtymi roky. Jeden z hlavních důvodů určitě byl, aby se ke mně vrátila holka.. Také jsem se chtěl prostě vyjádřit k věcem, co mi tenkrát sraly.. Ale je to o hodně složitější. Na připravovaném albu jsem tomu věnoval asi 20 bars. V treku „Můj malej svět“.

Za sebou máš EPčko Lovestory, mixtape Musíme pokračovat, na přelom července a srpna chystáš zmiňované album. Řekni nám něco bližšího, na co se můžeme těšit.

Podle toho, co zatím mám, to bude zaručeně nejhorší album :-D Vážně, myslím si, že už se nedokážu přesně vtlačit do těch starých kolejí.. Za poslední rok se stalo tolik podstatných věcí, že jsem někde jinde (a to nemyslím v dobrém slova smyslu). Snad deset nebo jedenáct treků, které možná i provokují/šokují a stojí za hovno. EP s název „Možná už zítra ráno“ budeme distribuovat jen přes Internet.

S-CORE - Musíme pokračovat mixtapeDistribucí přes Internet máš na mysli stažení alba za poplatek?

Poplatek ještě není jistý, jen se o něm uvažuje. Určitě to není způsob jak vydělat. Provize firem, které by zajišťovaly platbu jsou více jak poloviční. Jde mi jen o to uživit ty stránky. Navíc je mi jasné, že si to zaplatí jen pár skalních, ostatní si to rozpošlou po icq, po share-službách a tak.. Proto je v řešení také možnost, že bude částka dobrovolná.

Nejen v tracku „Všem zmrdům“ poukazuješ na to, že dnešnímu hiphopu chybí srdce a ideály a ovládla ho póza…

Pro mě je hiphop už několik let mrtvý. Nevyvíjí se. Od jakživa, co si pamatuju, se tady přebíraly motivy ze zahraničí, to je jasné. Ale kdysi se na nich stavělo, sloužily jenom jako základ. Základ pro další vývoj. Teď se přebere motiv a vlastně se jen přeloží text. O tom je dnešní hiphop. Další problém je, že se k lepším mikrofonům (a k Internetu samozřejmě) díky cenové dostupnosti a otevřenosti trhu dostane každý fakan. Každý fakan má plnou hubu. Myslí si, že má co říct, ale nemá. Proto je tolik party shit treků. Jenže o čem může malej kluk, který žije jenom tím, že si každý pátek dá dvě piva, popř. sáhne na svojí čtrnáctiletou kámošku, psát? No a k tomu se nabaluje problematika textů o zbraních… Nedávno jsme se o tom bavili s kamarádem a došli jsme k zajímavému závěru, a to, že jsem patrně se svýma cca 50 hodinama na střelnici nejvíc „gangsta“ rapper u nás. :-D

Všem zmrdům je adresovaný zejména idiotům, kteří jsou schopni prodávat svoje instrumentálky za 3000 korun.

Jak to vypadá na Boskovické scéně?

Popravdě nevím. Na party tady nechodím, když už jsem u rodičů např. na víkend, trávím čas jiným způsobem. Ale je to tady stejné jako všude jinde.. na ulici potkáváš malé pimps s kbelíky na hovna na hlavě v bundách po kolena.. Repuje tady každý druhý; pár lidí si cením, ale už je nesleduju, takže nevím co teď dělají za věci a tak..

Chceš něco na závěr vzkázat čtenářům?

Nevím, necítím se na žádné inteligentní poselství. Snad jen pro novinky kontrolujte web, aktualizuji teď docela často.. No a na přelomu července a srpna vychází nejhorší album tohoto roku. Díky.

Já děkuju za rozhovor a jako ochutnávku přidávám skladbu z mixtapu Musíme pokračovat – Všem zmrdům. Celý mixtape si můžete stáhnout tady.

S-CORE – Všem zmrdům

bandzone.cz/score
www.s-core.ic.cz
Komentáře: 15

 1. Jay.F
  25.6.2009 v 08:27 | Trvalý odkaz

  Ahoj, jen k tomu rozhovoru a k větě: na ulici potkáváš malé pimps s kbelíky na hovna na hlavě v bundách po kolena.. Ono vííš S-CORE ty Flexy a velké kalhoty k Rapu a k hip hopu jako takovému patří, jak si správně řekl přebrali jsme to z ameriky víš? A je to kultura. TO je jako kdybysi se zlobil na punkeri že nosí punkáče:-D víš? Chápu máš pocit se vylejt ukázat světu že si originální:-) Že nejsi konvenční ani komerční:-)
  Ale to jsi!!! Tak přestan stím že ty si Einstein českého rapu a zbytek jsou jen obyčejní romové z výkopu:-) Zamysli se na svými názory než je někam dáš .

 2. Klišé
  25.6.2009 v 11:18 | Trvalý odkaz

  Rap poslouchám jako mnozí od 96, kdy chaozz debutovali. Tzn. nějakých 13 let a stejně netuším, co jsou flexy. Takže je něco špatně se mnou, nebo s tím malým děckem, který to zná jenom proto, že je to moderní?

  S-CORE chtěl podle mě říct, že dřív než si nasadíš kšiltovku, měl by ses zamyslet, co o té kultuře víš a jestli do ní opravdu patříš. Nestačí si stáhnout na netu pár interpretů…

 3. S-CORE
  9.7.2009 v 20:01 | Trvalý odkaz

  Jay.F: Chlape jsi na omylu… Většina „módních doplňků“, co se těď nosí, k hiphopu ještě donedávna nepatřila.. Pokud jsi se v tom před pár lety nepohyboval, mrkni na fotky, co se nosilo.. To, co se nosí teď, je móda homosexuání vlny pop-hiphpou.

  Jak tady napsal člověk nademnou. Hiphop by neměl být o kšiltovce.

  Když to tolik k tomu hiphopu patří tak proč jsem v 98 na ulicích pimps ve flexách a péřovkách po dědovi nepotkával? Zlatá éra českého HH je pryč, protože nám do kultury nalezli idioti.

  Naopak, zamysli se nad svám komentářem, než ho někam napíšeš :)

 4. Lubb1
  15.7.2009 v 06:59 | Trvalý odkaz

  Je to Pravda,,,,,Štěpán ví očem mluví ..::! Ted je Rapper bud fetka nebo total Tragééd…..S-Core je pro mě prostě vzor …………!………ŠT3po si teeepack drž se „!“

 5. SJ
  26.7.2009 v 21:54 | Trvalý odkaz

  Sorry S-core ale ti malý „pimps“ tohle přebírají po vzoru např G-Unit oni chtějí být jako jejich američtí idolové chápeš?nebo se jim to prostě líbí.Vyděl si že by se někdo oblíkal po vzoru CZ scény?já ani ne!takže přemýšlej,tvůj koment mě taky donutil přemýšlet…

 6. 30.7.2009 v 18:17 | Trvalý odkaz

  zahodte siltovky, mikiny, teplaky, vypalte kerky pryc…k ceskymu rapu patri monterky, slamak a vidle…ne drsna kara,, ale traktor…ne krasny zensky, ale marusky s prasecaku…a nebo zajdem jeste dal a vratime se na stromy…kauza hadry se resi porad…je to vyvoj…vsecko se nekam posunuje…ted bych si taky nevzal to co pred deseti lety…chapu nekomu to vadi…tak si vem dzisku a zij svuj diskopribeh dal :D …nikdo nemuze urcovat co nosit a co ne…je to na cloveku, tak ty chytre poucky si nechte od cesty…

 7. GNiuS
  6.8.2009 v 20:35 | Trvalý odkaz

  Nejsem žádnej „kšiltofkář“. Některý dětska si myslí že kdyš poprosí maminku o litříka a koupí si jí tak prostě k týdle komunitě patří. Podle „špičky“ CZ scény se hip hop vyvíjí a proto vznikaj alba typu Orikoule, připravovanej Kápitán láska a jiný sračky. Poslouchaj to jenom disskanti kteří si koupí svetřík, vemou k tomu širší kalhoty a flexku. Vylezou do ulice a myslí si že strčí celou komunitu do kapsy.. O tom to neni. Kdyby se aspoň řídili podle doby old-schoolu, kde ty kluci po sobě den co den střílí. Rádoby gangy v CZ by se rozpadli a byl by klid. Tady na tebe vytáhne gun jen jeden ze 100. Todle neni Amerika, ale CZ scéna by se měla ubírat stejným směrem jako v americe. Bohužel polovina ameriky, především západní pobřeží, se ubírá k Popu a to by se mělo zrušit.
  S-CORE: Mluvíš o správných věcech, nejseš žádnej diskant a proto máš moji podporu. Pokračuj ve svých věcech!

 8. Petulka:-*
  28.10.2009 v 20:18 | Trvalý odkaz

  Aojky S-CORE já tě prostě milujůůůů a stejně Jayka upe nejvíííc CZ RAP 4REVER!! :-*

 9. Mezáckej
  10.11.2009 v 18:53 | Trvalý odkaz

  To, co se nosí teď, je móda homosexuání vlny pop-hiphpou….. Jo to se fakt povedlo. Z CZ RAPU posloucham jen S-COREHO protože ten clověk pomáhá žít jiným a ví jak sundat ty fetky co kazí čechy.

 10. iwuš
  14.11.2009 v 07:38 | Trvalý odkaz

  Znám těch pár lidí co si myslí, že když si koupí kalhoty a dvě čísla větší a rovnej kšilt, tak že budou obdivovaný a originální. Je to naprostá pí**vina. Myslim si že když bude člověk svuj a přirozenej, bude mít mnohem větší uspěch u inteligentních lidí.

 11. 6.12.2009 v 13:22 | Trvalý odkaz

  Smích :D … ja vim o Českym Hopu hovno,jakej byl,ale vidim jakej je …
  Score ma pravdu,že dneska to jekaždej Kopírka až na par vyjímek…a když je to vyjímka,tak to nepatří k Hip hopu…Ale S-core je aspon Original;) …ví,proč ty slova používa;) …ale taky kdyby byla Cenzura tak jeho sogny jsou Pííííííííp ale mě se to líbí ;)
  …zatim cc

 12. p3k
  2.1.2010 v 14:07 | Trvalý odkaz

  hej! když už máte osobní pocit, že sem musíte za každou cenu napsat svůj koment, tak pište alespoň správně česky a bez chyb..je to opravdu hovadské jako..

 13. Terýnka
  29.1.2010 v 16:10 | Trvalý odkaz

  :-) :-D S-Core je nejlepší :D Jayk3M je taky boOmbáá :D :D Prostě lavujůůů ty vaše treky hlavně „Na postel padá svět“ upa žeru ten text :D :-*

 14. Mikolas
  29.6.2010 v 14:37 | Trvalý odkaz

  On si každej 12ti letej chlapec myslí jakej je děsnej hoper, když si veme kšiltovku,kalhoty a mikinu jak po starším bráchovi… To už není o rapu ani hip-hopu, to je moda oblékání a ne hudební styl víte??
  Oni si na sebe vezmou tohle oblečení a poslouchaj k tomu disco… S-core, ty si osobnost. Nemůžu říct že se mi tvoje písničky líbí, ale ani že se mi nelíbí… Máš texty k zamyšlení prostě a mnozí co tvoje songy poslouchaj, tak to třeba ani nechápou. Taky sme měli Crew, ale pak to někdo rozjel s drogama a to byl konec. Kvůli tomu zmrdovi mi umřel kámoš, takže sem se musel přestěhovat a smazat svojí minulost. Nejde to ale,….

 15. Kristýna :)
  9.12.2011 v 13:21 | Trvalý odkaz

  Něco na tobě prostě je :) Já jsem Tě začala poslouchat a uvědomila jsem si pár věcí, které mi pomohly tam kde jsem teď.. Neříkám, že je to teď lepší když jsem jinde, ale jsem ráda, že jsem si těch pár věcí uvědomila. Podle mě lidi, kteří Tě pomlouvají nechápou co chceš všem říct. Já Tě mám prostě ráda a to se na základě pomluvných komentářů nikdy nezmění! :)

Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*