Crackers.cz » Rozhovor s Marpem nejen o připravované desce

Rozhovor s Marpem nejen o připravované desce

MarpoJsou tomu dva roky, co pod značkou MusicLovers/Universal vyšla tvoje třetí deska Rapstár. Jak jsi s ní zpětně spokojený? Pokud si dobře pamatuju, tak byla na české poměry hodně prodávaná.

Já jsem spokojenej, prodalo se lehce přes 3000 desek, to si myslím, že je super na český poměry, kdy se prodává většinou okolo 500cds. Akorát letos chceme udělat větší podporu a promo týhle desce.

Když píšeš promo, nemůžu si nevzpomenout na, alespoň pro mě, v jistém směru revoluční pecku Nech to běžet, kde se obouváš do českých webů a jejich lhostejnosti k novým tvářím. Ono „nepouštění si mezi sebe nové talenty“ byl mimochodem i jeden z impulsů ke vzniku projektu Crackers.cz. Změnil se nějak tvůj názor na tohle téma po těch dvou letech?

Jsem rád, že jsou nový weby, který píšou o všech. To je super.

Teď už se ale vrátíme do současnosti a k tvojí dráze bubeníka. Možná trochu nepříjemná otázka, ale jak ses dostal zrovna k Chinaski? Šušká se totiž o tom, že tě k nim „protlačili“ rodiče.

Oba rodiče jsou z muzikantské branže, ale kluci se rozhodli pro mě na základě toho, co jsem předvedl. A pokud o tom někdo pochybuje, tak ať se přijde podívat na koncert.

Jaký je to pocit přebírat stříbrného Slavíka za druhé místo v kategorii „Skupina“?

Je to dobrej pocit, když se ti vlastně zúročí ta práce. Odehráli jsme přes 110 koncertů, měli jsme několik soustředěních mimo Prahu, najezdili jsme desetitisíce kilometrů, odjeli dvě turné a celý léto fesťáky. A jsme rádi, že nám to fans oplatili hlasem do Slavíka.

Marpo – Rapstar – Nech to běžet

Na jaro ohlašuješ další, v pořadí čtvrtou desku. Co nám o ní prozradíš?

No důležitá informace je, že to bude jiná deska, než na co jste zvyklí. Nebude to „já, já, já jsem nejlepší“. Bude to osobní deska, plná příběhů a postřehů. Ale samozřejmě tam nějakej battle shit bude, abych nezklamal old skool fans. Bude na ní hodně beatmakerů. Za Finsko Kfied, JohnboyDipflirt. Za Ameriku LA The CraftzmanMister KA. Za Čechy Emeres, za Slovensko AbeH16 a za Holandsko Kubus. Mám zhruba dvacet tracků a z těch budu vybírat nejspíš jedenáct nejlepších. Nahrávat budu u Borise Carloffa, kterej teď například nahrával celou new desku Kryštofů. Fotky na cover bude dělat Adam Bartas jako na Rapstar. No a v lednu bude singl a následovat bude videoklip. Toť asi zatím vše co vím. Jo a vyjde u Universalu.

Změnou koncepce reaguješ na přání fanoušků, kteří už začínali být přejezení egocentrického Marpa, nebo je v tom něco víc?

Spíš už to nebavilo tolik mě. Napsat čtyři desky v tomhle duchu, tak potřebuješ nějakou změnu. A docela mi změnilo pohled i psaní textů pro Chinaski. Jsem si říkal, že přijdu a pohoda, ale vůbec. To je úplně jinej styl psaní.

Stíháš při tom všem ještě sledovat československou scénu?

No, snažím se bejt trochu v obraze, ale Marpo, Chinaski a Thaibox mi zabere fakt čas od rána do večera.

Postřehl jsi navezení se do tvé osoby od hradeckých MAAT?

Ne? To ani nevím.

Jak dopadly Práva? Asi není v lidských silách do toho všeho ještě studovat, co?

Práva jsem nedodělal, neměl jsem na to čas. I když mě to teda mrzí, možná si je někdy v budoucnu dodělám, když budu mít víc volna. Ale prostě větší prioritu jsem přikládal k hudbě a boxu.

Díky za rozhovor. Jestli chceš vzkázat něco na závěr fanouškům, máš samozřejmě prostor.

Díky že jste a díky za interview.
Jeden komentář

  1. 16.1.2010 v 09:16 | Trvalý odkaz

    dobra deska doufam že to nové almbum tak dobré.

Jeden zpětný odkaz

  1. [...] Tento článek byl zmíněn na Twitteru [...]

Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*