Crackers.cz » První český rapper: exkluzivní interview

První český rapper: exkluzivní interview

Zdravím tě DC. Už je tomu 10let, co jsi vydal poslední album. Tvůrčí krize nebo nějaké osobní problémy?

Ale vůbec ne právě naopak! Věnoval jsem se jiným věcem víc než je prezentace v médiích a vystupování. Dá se říct taková dovolená :-)
Hudba pořád šlape tak jak má a dokoupil jsem i nějaké nové hračky do studia. Takže DC je tu stále bratře. It’s Dirty.

Jsi první český rapper. Jak neseš fakt, že ti Orion tuhle nálepku ukradl?

Jednou jím jsi a nebo ne, o tom můžem vést dohady, nepotřebuji schválení od někoho posvěceného. První „rap“ je ale dle mého názoru Lesík Hajdovský & Manželé. Pokud mám ale hodnotit své postavení vzhledem k původu hudby (rozuměj: motivy a zvuky nejsou převzaty od jiných interpretů a nahrávek), můzeme mluvit o tom, že jsem byl jeden z prvních raperů, co měli svou orig. hudbu a to nejen synťáky, ale také živé nástroje.

Co říkáš na českou scénu? Už jsi slyšel novýho Huga?

Řekl bych, že s českou scénou je to dobrý na tak malou zemi. Sleduju i kapely a jména, který nejsou den co den propíraný na major webech.
A ano, nové CD Huga jsem slyšel…

V červenci vychází Faibyho dalčí CD, kde, jak prozradil, máš featuring. Před nedávnem také po letech začaly fungovat stránky www.crackers.cz. Znamená to snad, že připravuješ návrat a nové album?

S Faibym se hostovačka natáčela u něj ve studiu na brutálně našlapanej track od Emerese (peace bro) . Slyšel jsem jednou a bylo mi jasný, že to je hit number one, na to se prostě psal text úplně sám :-) . Mimochodem Faibyho album již brzo vyjde. Na druhou část otázky bych odpověděl asi takto. Momentálně připravuju nové tracky, ale zatím je to více koncept a hrubá skica, než finální produkt. Konečná podoba může být úplně jiná.

Obě tvoje alba byla nadupaná perfektníma textama od tebe a ICL. Hodláte v nich pokračovat nebo bude nové CD o chlastu a ženských, jako to má většina scény?

Zatím jsme ve stavu, kdy se vybírají a konzultují texty a celkový koncept CD. Určitě bude i nějakej "hustle"  track, ale nebudeme se vyhýbat i hlubším tématům.

Díky za rozhovor a přeju, ať se daří nejen v hudbě.

This div will be replaced
Komentáře: 2

  1. 18.7.2008 v 12:51 | Trvalý odkaz

    česka repova scena byla o něco dřiv než slovenska,ale nejak potahla kupředu aj tu slovensku

  2. 4.9.2008 v 17:51 | Trvalý odkaz

    Byl jsem tu, Faiby. Dobrej clanek. http://www.FAIBY.com

Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*