Crackers.cz » Představujeme: SiraVole!

Představujeme: SiraVole!

SiraVole! Tohle jméno už pravidelný čtenář našeho webu určitě někdy slyšel. Dnes přišel čas tohoto mladého talenta ze Šumperka vyzpovídat…

Zdravím. Můžeš se čtenářům na začátek trochu uvést?

Přeju pěknej den. Jsem jeden asi z dalších mnoha Mcs, kteří žijou rapem a věří v něco, co možná ani nemůže být skutečnost. Je mi 16. Rap dělám aktivně asi 5-6 let. Přesto jsem furt zapadlej doma u majku a snažím se smolit ven něco, co by mohlo pomoct lidem „v nouzi“. V podstatě se snažím hudbou vztyčit na nohy sám sebe i okolí dohromady. Nedělám to pro sebe ani pro vás. Dělám to pro naše duše a srdce, který furt skrejváme v sobě a nedáváme je znát na povrch. Třičtvrtě rapu, ať je to z Ameriky, z Česka nebo z Francie, se mi zdá povrchní. Jsem zaujatej člověk, o kterým jedni říkaj, že je ten největší ko*ot a druzí, že je „NĚKDO“ a má vlastní osobnost. No v podstatě to asi znáte sami od sebe. A kdyby ještě někdo nepostřeh, říkám si SiraVole. Proč Sira? Skrz příjmení. Proč Vole? Protože si pěkněj vůl… Heh… Dělám si srandu. Ale myslím, že na úvod by to stačilo! Takže… Těší mě!

5-6 let je celkem dlouho. Co všechno se ti za tu dobu podařilo a co plánuješ do budoucna?

No podle mě jsem nedokázal vlastně skoro nic. Záleží, co si pod slovem dokázat představíme, ale když by na to došlo – vyhrál jsem RapTalent a minulý ročník jsem vystupoval na HH Kempu. To jsou tak dvě věci, kterých si já osobně vážím. Co plánuju do budoucna? Opět záleží, jak dalekou budoucnost si představíme, heh. No ale určitě v blízké budoucnosti budu ven dávat klip k tracku „Nemusíš se bát“ z dema, které jsem udělal s produkcí od Kundíka. Po té… momentálně píšu WESTTOAST 3 (WST). Poslední a nejlepší WST, jelikož se na něm, myslím, projeví zkušenosti, který jsem v tomhle stylu díky jedničce a dvojce nasbíral!

SiraVole – Oči (ukázka)

Na Internetu máš ke stažení hromadu mixtapů. Kolik už jich dohromady je? Kde bereš tolik inspirace?

Tak tohle je otázka, kterou mi pokládá strašně moc lidí. Inspirace… No, já vlastně ani nevím, nejspíš z okolí jako každej raper, zpěvák nebo jakejkoli umělec. Od jinud to snad taky asi ani nejde.

A kolik jich je. To ani sám nevím… Je jich fakt dost z mojí plodivosti za ty léta. Hehe.

Zmínil si klip. O co půjde a kdo bude za kamerou?

Jak už jsem se zmínil, půjde o klip na track „Nemusíš se bát“ (SiraVole a Kundík Demo 2009). Klip se točil přímo u mě doma + různě venku. Za kamerou bude Vítězslav Kozel. Půjde o jeho druhej klip, tím chci říct, že nemůžete čekat něco, co bude lámat hranice.

Sice jsme neměli k natáčení nějaký extra nádobíčko (kamera apod.), ale rozhodně jsme do toho dali vše a doufáme, že se bude líbit. Před kamerou se mnou bude Phaco, Mik, PanP a Moje Láska. Mám ho už doma skoro celej sestříhanej a osobně si myslím, že je v něm cejtit kus mě. Takže lidem, kterým se libí moje muzika, by se měl líbit i zmiňovanej klip!

Co koncerty? Naposledy jsme tě mohli vidět na Designerech Dawu

Noo koncerty koncerty. Kéž by byly, teď momentálně žádnej do budoucna nevidím. Jinak na Designerech Dawu se mi líbilo. Po hodně dlouhé době jsem hrál ve svým rodným městě, které překvapilo atmosférou a podporou! Fakt, že jsem si to užil.

Začínáš už přemýšlet i nad plnohodnotným albem, nebo chceš ještě pilovat flow a dostat se víc mezi lidi?

No, začínám přemýšlet. Zkoušel jsem psát do labelu, ale zatím z toho nic není. Ale rozhodně se uvidí. Teď se spíš soustředím na WST 3 a jiné věci. Všechno má svůj čas… a ve svých letech, abych řekl pravdu, se na to asi ještě ani necítím! Sice bych strašně rád něco vydal, ale furt je něco ve mně, co mi říká „ještě ne“. Stejně tak to bylo s klipem a se vším. Takže na tudle otázku bych odpověděl spíš – pilovat flow a dostat se mezi lidi!

SiraVole – Včera není dnes

Kdo všechno se ti stará o produkci?

Hele o produkci se mi stará strašně moc lidí. Jen já sám si ji nedělám. Heh. No kdybych měl aspoň pár vyjmenovat, tak na WesTToastu se nejvíc vždy podílí De Gheza. Potom rád spolupracuju s Kundíkem a ještě bych tu zmínil, že sem tam mi beat udělá Cehabeats. Jinak, když občas se mi něco fakt zalíbí na Internetu, tak to stáhnu…

Teď z trochu jiného soudku… Čím se zabýváš, když zrovna nepíšeš nebo nenahráváš?

No čím se zabývám. Často trávím čas se svoji láskou. A v podstatě se zabývám jen rapem. Nic jinýho mě v životě nechytlo.

Díky za rozhovor. Pár slov na závěr…

Na závěr? Myslím, že to je jednoduchý a stručný… Posílám Mír do celýho světa a chci všem na světě popřát jen to nejlepší. Přeju všem prožitej život bez zbytečné bolesti a zbytečných starosti. Mějte se!

bandzone.cz/sira
Komentáře: 3

 1. Eny
  19.5.2010 v 12:06 | Trvalý odkaz

  Kdybyste radši napsali o novejch Mravních Zkaženci, jedinej hardcore svýho druhu u nás,a nejvíc nedoceněnej

 2. 19.5.2010 v 19:27 | Trvalý odkaz

  palec hoře Siro!

 3. Columbia
  20.5.2010 v 08:34 | Trvalý odkaz

  Talent. Když mu nedojde inspirace a bude se držet toho co teď dělá, zůstane nám tu po něm pěkná řádka kvalitního materiálu :-) Big up !

Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*