Crackers.cz » Představujeme: Johnny 94

Představujeme: Johnny 94

Johnny 94 - Není to fér EPZdravím tě Johnny. Našim čtenářům ses už představil trackem Moje město. Jak by ses ve zkratce uvedl těm, co skladbu neslyšeli?

Johnny94: Servus, jsem obyčejnej kluk ze Šumperka, kterej teď bydlí kus od Prahy. Rap dělám asi rok a pořád mě to baví. Teď jsem dodělal svůj první projekt EP Není To Fér.

Jsi poměrně mladý. Co tě k rapu přivedlo?

Johnny94: Jo, je mi teprv 16 let :D . K rapu jsem se dostal kolem roku 2006, když vyšlo Bengoro a Kvalitný materiál. Teď v prosinci to bude přesně jeden rok, co jsem začal rapovat s podporou Fatal Story.

Zmínil jsi EP. Pracoval jsi na něm sám, nebo ti někdo pomáhal? Ať už na mikrofonu nebo hudebně?

Johnny94: Na EP se podílela celá řada jmen. Na mikrofónu zde mám pouze Veroniku Malou. Produkčně se podíleli Mape Maska, Majestic, Emeikey, Ziki, MaměnKuli. Všechny acapelly jsme nahráli ve studiu Atmo Music.

Johnny 94 – Smutný vzpomínky (prod.Ziki) (iPhone verze)

Bylo pro tebe složité sehnat v takhle mladém věku a v podstatě bez zkušeností podklady pro svoje texty?

Johnny94: To bylo dost, vzhledem k tomu, že jsem měl do tý doby hotový jenom dva tracky Můj příběh a Růžový mrak, tak nebylo čím se producentům prezentovat. S Mapem se znám dlouho, takže tady nebyl problém. Majestic mi dal vlastně první šanci a pak se to celý rozjelo. Chtěl jsem kvalitu a tu se mi podařilo získat.

Většina interpretů začínala u počítače s mikrofonem za 25Kč. Jak se ti podařilo tenhle krok přeskočit a dostat se rovnou do studia?

Johnny94: Když začínalo Fatal Story, tak jsem je od začátku podporoval, až to došlo do bodu, kdy jsme si dohromady zařídili studio. A díky tomu, když jsem začal rapovat, jsem mohl přeskočil etapu skype mikrofonu.

Co Šumperk, znáš se s tamější scénou?

Johnny 94 - Není to fér EP (back)Johnny94: Víš… Koho počítáš do šumperský scény? Pár kluků za mnou přišlo s mobilem v ruce, abych si poslech jejich track. Ze Šumperka můžu jmenovat jenom Str8 Union, ostatní buď neznám a nebo mě jejich rap nebaví.

Máš nějaký cíl, který tě žene kupředu?

Johnny94: Jasný, každý má cíl. Můj cíl ale nemá hranic. Plním si sny, jak v životě, tak v rapu a to mě pořád žene kupředu.

Začneš s první deskou i koncertovat, nebo se ji budeš snažit dostat mezi lidi spíš po Internetu?

Johnny94: Oboje, na koncerty si ale ještě musím domluvit parťáka a pořádně to nacvičit. Nechci dopadnout jak MC’s, kteří dávaj koncerty jak tvrdý Y. No a po Internetu, to záleží hlavně na lidech. Chystám se ještě napsat pár stránkám, ale bez podpory fans, alespoň na netu, je to ztracený.

Johnny 94 – Moje město (iPhone verze)

Co plánuješ do budoucna?

Johnny94: To je teďka dost těžký říct. Uvidím jak se EP chytne, jaký na to budou mezi lidmi reakce. V budoucnu bych určitě chtěl udělat další projekt, mixtape, EP, možná, že i album. Teď se ale musím dostat zpátky na nulu s tímhle projektem, pak můžu začít řešit další plány do budoucna.

Takže nápady pořád jsou?

Johnny94: Ty mi narozdíl od peněz nedochází :D Jasně, že bych si chtěl dát na chvíli pauzu, promyslet si pár věcí než o nich začnu psát, zase něco novýho zažít atd., ale udělal jsem teprv deset tracků. Tak brzo mě snad múza neopustí :D

Díky za rozhovor. Pokud chceš něco vzkázat fanouškům, popř. poradit dalším začínajícím raperům, máš prostor.

Johnny94: Taky děkuju za rozhovor. Pro fans: díky moc, bez Vaší podpory by to nešlo. Jsem rád, jestli Vás moje hudba baví. Pro začínající rappery: kvalita stojí peníze, z toho vycházejte. A nakonec, zdravím všechny felas a celý Šumperk!!!

Download Johnny 94 – Není to fér EP
bandzone.cz/johnny94
Komentáře: 3

 1. machr tohle
  6.12.2010 v 17:53 | Trvalý odkaz

  machr :D

 2. 7.12.2010 v 19:28 | Trvalý odkaz

  fajnej cover

 3. Monika
  24.12.2010 v 14:04 | Trvalý odkaz

  wow..je užasnej prostě borec!! :-)

Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*