Crackers.cz » Představujeme: Darce

Představujeme: Darce

DarceJak už je u nás na Crackers.cz zvykem, snažíme se v té změti českých rádoby raperů hledat nějaká světlá místa. Tím je podle nás i Darce, vycházející hvězda z Třince.

Nazdar Darce. Rapu se věnuješ už přes pět let. Od začátku děláš sám nebo jsi působil v nějaké crew?

Čau. Ano, máš pravdu, rapu se věnuji už přes 5 let. Ale ne pořád, jelikož z jistých důvodů nastaly v životě situace, kdy jsem s tím přestával. Takže něco přes 5 let s přestávkami… Začínal jsem sám, později jsem na střední škole poznal člověka, s kterým jsem chtěl založit crew, abych nebyl sám a aby to pestřejší. Nicméně tyhle informace mám v mém nejnovějším tracku, který je již k poslechu na bandzone a nese název: Můj příběh 2 (k poslechu také v tomto článku, pozn. redakce). Naše crew se jmenovala Vendeta, později se bohužel rozpadla a zase jsem byl sám.

Na bandzonu máš už celkem dost zajímavých věcí, neplánuješ vydat celé album?

Zajímavých? To rád slyším. Album plánuji vydat určitě, ale až někdy příští rok. Chci si to pořádně promyslet a navíc nechci vydávat album jako většina lidí dnes… To znamená, že vydají album a přitom je zná minimum lidí. A to je obrovská chyba, protože si někteří posluchači nepřijdou na věci, které by se jim třeba líbily. Chci, aby si lidé zvykli na mé jméno a až přijde čas, kdy budou čekat na album a budou se na něj těšit, tak vyjde.

Hodně spolupracuješ s Poláky. Máš k nim nějaký vztah nebo to jenom vyplývá z umístění Třince blízko hranic?

K Polákům jsem měl vždy vztah, jelikož mě v mládí ovlivňoval a dodnes ovlivňuje jejich rap. Tomu, kdo rozumí textům našich polských sousedů, zaručuji, že si poslechne dokonalou lyriku, poezii a především dokonalou vizi lidem. Navíc polský jazyk podle mě má něco do sebe. Hodně lidí říká, že polská řeč se jim nelíbí, že je směšná atd., ale mně se líbí.

Když se řekne Třinec, většina lidí si nejspíš představí Šestý smysl. Nepřemýšlel jsi o tom začlenit se ke klukům?

Ano, ten 6.smysl. Je škoda, že lidé si představují pod Třincem jen 6.smysl, ale zároveň to klukům přeji. Dělají dobrý rap. Pokud se bavíme o mém začlenění do jejich skupiny, tak za prvé jsem ani nedostal takovou nabídku a za druhé pro mě byli vždy jistou formou konkurence. Každý jejich progres mě vždy hodně štval, protože jsem si přitom uvědomoval, jak stojím na místě a nemůžu se nikam pohnout (co se týkalo mé produkce). Doufám, že si lidé budou jednoho dne představovat i Darce spojeného s Třincem.

Co ty a produkce? Věnuješ se i beatmakingu?

Beatmakingu jsem se kdysi věnoval hodně, z důvodu toho, že jsem potřeboval podklady pro svůj rap… V dnešní době již na to nemám čas, takže mě beaty zásobují různí producenti nejen z České republiky, ale především z Polska. Pokud se ptáš na produkci jako celek, tak nahrávám vše doma. Také mám možnost nahrávat v Ostravě ve studiu, kam jezdím točit tracky na album Janyse. Jinak vše dělám sám- od nastavení a nazvučení mikrofonu, až po mastering.

Na závěr tradiční otázka. Můžeme tě vidět někde vystupovat, ať už s vlastní show, nebo jako hosta?

Vlastní show určitě ne a co se týče hostování na koncertech, tak prozatím nejsem obeznámen o žádné akci. Budu teď ale vycházet na projektech jiných lidi, takže závisí na nich, zda mě pozvou. Jinak sledujte bandzone, píšu tam pravidelně novinky a když bude koncert, budu o něm určitě informovat.
Jeden komentář

  1. calisto
    3.12.2009 v 13:10 | Trvalý odkaz

    JJ darce je týpek vyrovná se i 6.smyslu když si to tak vezmete oni sou tři a on většinou dává sam takže uspěch :)

Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*