Crackers.cz » Mezník tohoto serveru

Mezník tohoto serveru

Datum 1.12.2008 se pro nás stalo symbolickým mezníkem. Jako na zavolanou a jako důkaz toho, že karma funguje se nám zrovna ve stádiu vybírání samostatné domény pro toto hiphopové místo a encyklopedii ozval někdo naprosto nečekaný.

Mailem nás kontaktoval sám nejstarší český raper, se kterým jsme před časem dělali rozhovor – Dirty Case! Náš projekt běžící zatím jen na provizorní doméně ho zaujal natolik, že se nám rozhodl věnovat doménu crackers.cz, kterou vlastní. Proto jsme přijali pozvání na kafe do jeho brněnského studia. Po prohlídce zázemí nám dal pár podnětných tipů, jak portál rozšířit. Jeho nabídka přesunout aktivity pod tuto značku nezahrnovala žádné úskalí nebo podmínku, takže po krátké debatě jsme prakticky žádné „proti“ nenašli a bylo jasno.

Proč bychom vlastně měli fungovat zrovna pod tímto názvem? Co vůbec znamená? Jestli si myslíte, že sušenky, máte pravdu jen napůl. Původně jde o antonymum (opak) hanlivého slova „negři“. Nejen bílí otrokáři byli rasisti, ale i černoši měli výraz pro ty druhé, pro bělochy. Co si budeme povídat, černochům se v rapování nikdy nevyrovnáme a vždycky budeme jen ti Crackers. Každopádně ještě jednou díky DC, tohle je pravý hiphop.

Nečekejte, že teď budeme DCho propírat a dělat mu reklamu. Uděláme maximum pro to, aby byly všechny recenze, články a další materiály psány objektivně a vyváženě. Se zaplacenými promo-recenzemi a propagováním stále stejných jmen tady neuspěje nikdo.

Tenhle „úvod“ zakončím přáním, které vyslovil Dirty Case – ať je to ten nejlepší hiphopový web u nás…