Crackers.cz » Indy: „Ta deska je hiphop 2010“

Indy: „Ta deska je hiphop 2010“

IndyIndy dokončuje práce na sólo albu, to by mělo vyjít už kolem listopadu. Chcete vědět víc přímo od zdroje?

Zdravím tě Andre. Budou to přesně čtyři roky, kdy vyšla poslední deska Indy&Wich Hádej kdo. Proto je nasnadě otázka, co jsi celou dobu dělal?

Indy: Hodně jsme hráli, doma jsem dělal hodně muziky, míň rapu, dost času mi zabraly i jiný projekty kolem kapely – DVD atd. Mám delší dobu studio, dělám i věci mimo klasickej rap…

Hádej kdo bylo zřejmě jedno z posledních hojně prodávaných alb české hiphopové scény. Prozradíš nám alespoň přibližná čísla?

Indy: Dopadlo podobně jako My3, kolem 8000 kusů.

Tvoje sólo KMBL by se dalo označit hned po „návratu“ Kata za asi největší událost roku 2010. Mnozí ale nevědí, co přesně zkratka znamená?

Indy: KMBL jsou alter ega dvou chlapíků – Kid MontanaBig Lou. A Team.

Když jsme s KM začli dělat před rokem na Rockstar, sedlo nám to. Řekli jsme si, že musíme zkusit další věci, ale rapový, ne s rockovým základem jako na Rockstar. Bavěj nás stejný věci, současnej hiphop – od komerčních přes ty přesahový nebo ty úplně mimo. IndyKMBL – ta deska je hiphop 2010. Dali jsme dohromady svý mašiny a začli dělat. Postupem času jsem zjistil, že naše vlastní věci mi seděj do rapu stejně dobře jako cizí, tak jsme začali do určitý míry přemejšlet o regulerním projektu. Deska je dost melodická a myslim, že i dost synťáková. Zároveň je to tvrdý. Jsou tam ale i klasičtější věci.

KMBL je jako radio stanice. Pouštíme a děláme jen to, co chceme my. Turné a další věci jedeme jako Indy + LA4 vs. KMBL. Budeme hrát z obou alb – jak mýho, tak LA4 plus spoustu starejch věcí.

IndyJak tě napadlo publikovat svoji první tiskovku jenom na Facebooku?

Indy: Omylem jsem to vodkliknul a bylo :-)

Na hostovačky sis pozval klasická jména jako LA4, Orion, Vladimir 518 atd. Nebaví tě experimentovat a raději spolupracuješ s lidmi, které znáš?

Indy: Jde o to, aby to byl dobrej rap a měl jsem k těm lidem, se kterejma dělám, nějakej vztah. Abychom měli něco společnýho, tam je podle mě ten základ. Něco hodně novýho na týhle desce jsou podle mě KMBL, který produkujou stěžejní tracky z alba.

Rae, bubeník Clou a ty na produkci evokuje tvrdší beaty ala Rockstar. Můžeme se těšit např. i na ozvláštnění v podobě živých bicí?

Indy: Určitě ne, jak už sem říkal, je to rapová deska – ty moderní rapový synth věci děláme hlavně my jako KMBL, ostatní klasičtější beats dělali Wich, TrafikEmeres, ale většinovej základ jsou KMBL. Na týhle desce je i tak pár kytar, ale jako doplňkovej instrument, kterej to dokresluje. Kytary jsou tam normálně užitý, jako je běžný v současný produkci. Chceme ale zase časem udělat něco živýho.

Zaujali tě v poslední době nějací nováčci? Ať už MC’s nebo beatmakeři?

Indy: Moc se toho nezměnilo, furt je tu víc relativně dobrejch lidí, co dělaj beaty, než těch, co dělaj rap. Zrovna teď si nevzpomenu na jméno, který by mi přišlo jako „bomba“, ale určitě jsem slyšel pár zajímavejch věcí.

Tisíckrát omílanou záležitostí, na kterou možná ani nebudeš chtít reagovat – Velrybí hovězí. Jak se na celou „aféru“ díváš teď s odstupem půl desetiletí?

Indy: Je to stará věc, tak jako „Myslíš na mě“ a „Kariera16“, ale byla to velká prdel pro všechny, co se kolem toho motali. Aspoň podle mě.

IndyProzradíš čtenářům plány do budoucna?

Indy: Určitě se chci věnovat věcem kolem desky, která vychází teď v listopadu. S Radkem jsme hodně ve studiu, děláme nový tracky, zároveň tady maj roztočený desky nějaký další lidi a v zimě a na jaře se objevěj KMBL produkce na různejch albech, který maj vyjít. Většinou klasický jména ze scény.

Díky za tvůj čas. Pár slov na závěr?

Indy: INDY ××××× KMBL ××××× LISTOPAD ××××× 2010.

KLIP: Indy – Ledové ostří feat. Vec, Zverina (iPhone verze)

www.facebook.com/indyfanpage
Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*