Crackers.cz » Dezrechts o svém původu i druhém albu

Dezrechts o svém původu i druhém albu

DezrechtsNení to tak dávno, co světlo světa spatřila druhá deska Dezrechts s názvem Kostky jsou vrženy. Ta se na mém osobním žebříčku právem řadí mezi nejlepší česká alba z poslední doby a úspěch sklidila i v recenzích. Jak se Dezrechts na svou druhou desku dívají s odstupem času a jak se kluci dali dohromady? Nejen o tom je dnešní rozhovor.

Zdravím, začneme (ne)tradičně, jak se vede?

Pablo Diablo: Končí mi dovolená, seru se do práce.

Only O: Dobře.

Many: Jde to. Mohlo by to bejt lepší, ale i horší.

Povězte mi něco k historii De Zrechts, jak jste se vlastně dali dohromady a kdy to zhruba bylo? Jak vznikl název De Zrechts?

DZ: Historie sahá k prvním společným projektům nás tří, na základce v roce 1992 (Three boys, Three boys rap emergency), pak následoval allstar projekt Budějovická Iustitia (Jurgen, Dj Ramel, Johny Cotage, Pablo Diablo, Only O, Many) v roce 1995 a v roce 1999 De Zrechts. Název vznikl na jedné pařbě na chatě ve Slověnicích u Pabla (kde jsme později nahrávali první album Lucus Perennis). V té době letěla Lišovem hláška zricht, zrajcht, zrecht…, kterou jsme používali jako takovou nadávku a ke které jsme pak přidali De. A bylo hotovo.

De Zrechts – Příběh F.P. (iPhone verze)

Album „Kostky jsou vrženy“ jste vydali v poměrně omezeném nákladu, bojíte se, že lidi nejsou ochotni kupovat originál nebo na tom prostě nechcete prodělat? Případně co vás vedlo k limitované edici?

DZ: Náš plán byl udělat 1000ks, ale jelikož jsme si album vydávali a platili v podstatě sami (až na našeho jediného sponzora Green shop, zdravíme!), tak naše prostředky a prostředky Everydays, který nám pomáhali s výrobou cd, byly limitované. Museli jsme nakonec náklad snížit (500ks). Proto limitovaná edice.

Máte přibližně přehled kolik kousků jste prodali a kolik nakonec Everydays rozdal k trikům apod.?

DezrechtsDZ: Přibližně samozřejmě přehled máme, ale jelikož je to číslo docela směšný, ani ho nebudeme uvádět. Cédečka se dneska asi už moc neprodávaj, ale stahujou a pálí. V podstatě nám to ani moc nevadí, protože to, co jsme do toho vložili, se nám už skoro vrátilo. A když lidi přijdou na náš koncert, tak OK. A skalní si to cd určitě koupí.

Jak to vypadá s koncertováním, jezdíte nebo moc nekoncertujete?

DZ: Jo, koncertujeme, ale není to žádná sláva, takže kdo chce vidět De Zrechts naživo, stačí nás kontaktovat a určitě se domluvíme. (myspace.com/dezrechts)

Teď trochu k poslednímu albu. Textově se určitě jedná o zajímavou věc, je tam spousta příběhů. Kde berete inspiraci? Myslím tím třeba track Příběh F.P., František Procházka vás nějak zaujal? Dále třeba Hranice myšlenek, snažíte se tím na něco upozornit, otevřít tabu, které se bohužel děje?

Pablo Diablo: Hip hop je život, život je příběh, příběh je F.P. a F.P. je De Zrechts.

Only O: Jo, přesně tak, snažíme se v textech upozornit na věci, které se dějou okolo nás. Nechceme je přehlížet, spíš na ně upozornit.

Many: Hele už od začátku našeho rapovýho snažení byl největší důraz kladen na texty. Takže jsme v podstatě měli už texty o všem možným. Ať příběhy, battle, gangsta rap nebo lásku. Inspiraci hledáme všude kolem nás. Proto jsme na tomhle albu namíchali takovej koktejl témat, který nám připadaly aktuální a zajímavý. Chtěli jsme být originální a hlavně to muselo vyjadřovat něco z nás samých. To je De Zrechts.

DezrechtsNa bookletu se objevují jména několika básníků (Dante Alighieri, Vergilius), čtete, hledáte inpiraci?

Pablo Diablo: To si piš.

Jak to vidíte do budoucna s další deskou? Už se něco chystá nebo opět až za pár let?

DZ: Další desky určitě budou, ale až uzraje čas. Teď zrovna stavíme nový studio L.I.Show a to bude trvat nějakou dobu, ale skoro určitě víme, že další deska bude sólo Pablo Diablo, ale kdy, to je ve hvězdách.

Pokud máte ještě něco na srdci…

DZ: Pozdravy pro naše rodiny, lásky, pro Lišovskou Squadru Azuru, všechny kámoše a fanoušky. Dík za podporu. De Zrechts se nevzdá!!!

Díky za rozhovor

KLIP: Dezrechts – Bez ohledu (iPhone verze)
Jeden komentář

  1. shams
    17.9.2010 v 21:49 | Trvalý odkaz

    *THUMBS UP* DeZrechts se nevzdá!!

Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*