Crackers.cz » 2.jakost na rozhovoru

2.jakost na rozhovoru

2. jakostToto seskupení „volně smýšlejících alkoholiků“, jak se kluci sami nazývají, asi netřeba představovat. Mladším ročníkům snad jen připomenu, že jde o legendární Divokej Západ v lehce prořídlé sestavě – Friky, BlaaBall, ZkratRaek aka Booczech. Poslední dva jmenované jsem pro vás vyzpovídal.

Zdravím kluci. V první otázce bych ještě trochu zavzpomínal a zeptal se, jestli neplánujete nějaký comeback s klukama z DZ? Např. výroční koncert po vzoru DeFuckTo

Zkrat: Bylo by příjemné nasávat atmosféru při společném koncertu. Návrat DZ je však neuskutečnitelný.

BooCzech: Myslím si, že všechno je možný. Pokoušel jsem se to stmelit, ale nejlepší je jít příkladem a strhnout ostatní. Organizovat takovou sebranku je složitý :-)

Divokej Západ – Ingredience

Ale zpátky do reality. Jako 2.jakost připravujete v pořadí druhé album. Jak jste s ním daleko? Už se rýsuje něco více „hmatatelného“?

BlaabollBooCzech: Nový album z naší produkce se bude jmenovat „LIL MOC a hosté ze studia POSTEL“. Bude tam něco kolem 16 hitů. Album vznikalo tak, že jsem sbíral instrumenty a nahrával s lidma, co ke mně přicházeli v průběhu posledního 3/4 roku. Není překvapení, že nejvíc se tam objevují ZkratBlabol, ale i řada dalších. Tahle deska vyjde v květnu, momentálně je ve fázi masteringu a řeším teď všechno kolem, včetně natáčení klipu, kterej bude připravenej před vydáním. Cejtim z toho starej dobrej DZ.

Zkrat: Jak bylo řečeno výše. Není co dodat, snad jen maličkost – zůstaň naladěn.

Takže „původní“ název Horizonty jste nakonec zavrhli?

BooCzech: Horizonty musíš přejít, ne na ně pokřikovat z dálky. JAKOST – Hologramy. Cokoliv. Dem na to chlapi.

Kdo všechno se postaral o produkci?

BooczechBooCzech: Kostry podkladů zkomponoval Zkrat a novej člověk, kterej myslim hodně lidí překvapí. Maj to rozdělený zhruba půl na půl. Teď budou nějakej čas na výbrusu u Metadona a to se taky může leccos změnit. Jinak ale samozřejmě zabiják ZkratŠráma, člověk, kterej v práci servíruje suuuuuushiii.

Zkrat: Nelze opomenout další lidi, jejichž monstrózní a ambientní po(d)klady jakost má v plánu použít. Můj bratr z lesa Ba-Roko (můžeš znát z formace Property Company), Bjay (člen seskupení Diverse Voice a čípek, kerej dělal podklady na N8ovo ALL IN), Joe (muzikant tělem i duší, býtmejka skupinky z Petrohradu Začátek Pravdy) a můj muž Shorty (čípek, co znásilňuje klávesnici, plus je členem kapely Diverse voice)… Snad jsem na nikoho nezapomněl, jestli ano, neřeš to!

Ve Kvulikurvachudejm vitae převažovaly sociální témata, jak to bude s LIL MOC?

Zkrat: Vo tom, že lil moc…

BooCzech: Řeším teď hodně věcí kolem, musel jsem kvůli tomu říct šéfovi, ať jde do hajzlu a dodělám to CD. Nejspíš se to ale bude jmenovat „JAKOST a hosté ve studiu Postel“, ještě to řešíme… Jsou tam samozřejmě krutý texty, originální slova, super rýmy a smysly. Jakost jak ji znáš, jen trochu s nadhledem a snad i veselejší. Tohle album je bomba a pro mě DZ2. Mám ty treky hrozně rád

2.jakost – Černá a bílá

A co jinak u vás? Proběhly nějaké výraznější změny? Pořád v Plzni?

BooCzech: Změny probíhají pořád. Za sebe můžu říct, že co jsem se vrátil z cest, zůstal jsem tady. Ještě mám nějaký plány, ale chci dokončit rozdělanou práci. Plzeň mi zatím vyhovuje, spousta známejch, všude kousek a pár míst, kam se schovat, taky najdeš…

ZkratZkrat: Se přestal flákat a nastoupil povinnou školní docházku na fildě, aby si prohloubil vzdělání. Jinak změn se událo mnoho, všem kolem mě se rodí dětičky.

Díky pánové za váš drahocenný čas a pokud chcete klasicky ještě něco dodat na závěr, máte možnost.

BooCzech: Zdravim Plzeň a všechny lidi, co někdy narazili na naše věci. Máme pro Vás novou nálož, dávejte na sebe pozor!

Zkrat: Pozdrav všem pivním pupíkům a krásným pivním ženám, mějte se rádi, mějte nás rádi, podpoř jakost!

Klip 2.jakost – Taxis
Jeden komentář

  1. neboli Keep
    4.1.2011 v 16:20 | Trvalý odkaz

    Wau! kluci držte se kurva, u mě máte hluboko v srdci svůj kumbál!

Zanechte komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Požadované údaje jsou označeny *
Pravidla pro vkládání komentářů

*
*